Avukatlara blog danışmanlığı

\\ \\ Hiç yorum yok

Avukatlar için en iyi iş geliştirme yollarından biri şüphesiz blog yazarlığı.  Avukatların neden blog yazması gerektiğini ve püf noktalarını daha önce bu yazımızda paylaşmıştık. Okumadıysanız önce bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.
ABD’de yapılan araştırmalarda özellikle niş alanlarda yazılan blogların müşteri bulmada çok etkili olduğunu gösteriyor. ABD’li avukatlar blog yazımına çok önem veriyor. Potansiyel müvekkillere ulaşmanın en kolay ve etkili yolu olarak görüyorlar. Örneğin ABD’li avukat Matthew müvekkilinin kendisine “.. blog yazınızı okuduğumda bu iş için en iyi avukatın siz olduğunuzu anlamıştım.” dediğinden bahsediyor.
Türkiye’de avukatların iş geliştirmesi hala ağırlıklı olarak “tanıdık avukat” ekseninde yürüyor. Ancak son zamanlarda İnternet'in etkili olmaya başladığı söylenebilir. Reklam yasağı da göz önünde bulundurulduğunda blog yazarlığı avukatlar için iyi bir yol olarak duruyor.

Peki teknik işler ne olacak?

Domain, hosting, seo, e-posta ve sosyal medya entegrasyonu, tasarım, vb…
Bunlar da ne dediğinizi duyar gibi oluyorum. Bunlar başarılı bir blog yayıncılığı için olmazsa olmazlar. Bunca yoğunluğun, işin gücün arasında avukatlar için bu teknik işlerle uğraşmak elbette çok zor.
Aslında bu yazıyı yazmaya beni sevk eden yukarıdaki teknik işlere çözüm üreten lexblog.com adındaki web sitesine denk gelmem. ABD’de hizmet veren firma hukuk bürolarına özel blog danışmanlığı ve teknik altyapı sunuyor. Avukatlara sadece yazmak kalıyor. Öyle ki bir hukuk bürosunun ortağı lexblog.com sisteminde 30 blogu olduğundan bahsediyor.

Siteyi buradan https://www.lexblog.com/ inceleyebilirsiniz. Türkiye’de hukuk bürolarına özel bu hizmeti veren bir şirkete rastlamadım. Bilen varsa bizle paylaşabilir. Girişimciler için bu bir fırsat olabilir.

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.
YORUMLAR.