Yeni Müvekkil Bulmanın 4 Önemli Yolu

\\ \\ Hiç yorum yok
Hukuk sektöründe hızla rekabet artıyor. Özellikle yeni hukuk büroları müvekkil bulma yolları arıyor. Biz de sizler için yeni müvekkil bulmanın 5 önemli yolunun derledik.

1- SİHİRLİ BİR CÜMLENİZ OLSUN!

Birinin dikkatini çekmek için yaklaşık on saniyeniz var. Ne yaptığınızı tanımlayan basit ama güçlü  bir-iki cümlelik ifadeler kullanın. Kendi işinizi uzmanlık alanlarınızı belirten bu cümle mümkün olduğunca kısa, somut ve anlaşılabilir olmalıdır. 

2- YANLIŞ ADRESLERDE MÜVEKKİL ARAMAYIN!

İyi bir network oluşturmanıza rağmen, işinize geri dönüşü olmuyorsa arabanızı yanlış yere park ettiniz demektir! Avukatlar için en büyük hata çevresinin gene avukatlardan oluşmasıdır. Mümkün olduğunca sosyal olmalısınız. Ve en önemlisi paradan önce her alandan insan kazanmaya odaklanmalısınız.

3- KENDİNİZİ SORUN ÇÖZÜCÜ OLARAK KONUMLANDIRIN!


Pazarlık yapan,ücrette sıkıntı oluşturan müvekkil tipini bilirsiniz.Bu tipler sizin bir problemi çözdüğünüz ya da onlara bir hizmet sunduğunuzla ilgilenmezler. Siz ya da ofisinizdeki herhangi birinin onlarla yaptığı ilk görüşme süre, ücret, sonuçlar, özellikle sizi vekil olarak tutmadıklarında olası potansiyel sonuçları içermelidir. Tabi bunu yaparken hukuki teknik ifadeleri kullanmaktan kaçınmalı, olabildiğince sade ve anlaşılabilir bir dil kullanılmalıdır.

4- KURUMSAL KİMLİĞİNİZ OLSUN

Potansiyel müvekkillerinize karşı kurumsal görünürlülüğünüzün iyi olması gerekir. Web siteniz, kartvizitiniz, logonuz, antetli kağıdınız, kıyafetiniz sizin en önemli tamamlayıcı unsurlarınızdır.

Bol kazançlar...

Ehukuk.org özel

görsel: pixabay

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.