Bir Hukuk Profesörü Daha İsyan Etti...

\\ \\ Hiç yorum yok

Daha önce de bir hukuk profesörünün  sınav kağıtlarına isyanını sizlerle paylaşmıştık. (Buradan okuyabilirsiniz.) Şimdi de  Prof. Dr. Şeref Ertaş'ın öğrencilerin sınav sonuçlarına yaptığı itirazlara verdiği cevapları paylaşıyoruz. Cevaplar eğitim sisteminin içler acısı halini ortaya koyar cinsten. İşte bir profesörün haklı tepkisi;

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi eski dekanı ve Medeni Hukuk Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şeref Ertaş, öğrencilerinin sınav kağıtlarına yaptıkları itirazlara verdiği yanıtları üniversite internet sayfasındaki kişisel adresinden paylaştı.
Sosyal medyada yayılan o mesajlarda Ertaş,"Miras Hukuku" dersindeki notlarına itiraz eden başarısız öğrencilere karşı çıktı. Öğrencilere tek tek yanıtlar veren Ertaş'ın, bazı öğrencilere "Kızım senin aklından zorun mu var", "Hocanı bu sıcaklarda bu şekilde meşgul etmekten mutlu musun", "Bence lüzumundan fazla çalışmışsın", "10 senelik öğrencisin,durumuna üzülüyorum. Artık bu iş bitsin" gibi ifadeler kullandığı görüldü.
Ertaş kullandığı ifadlere, "verilen notlara itiraz eden ve itirazı haksız görülen öğrencilere bundan sonraki sınavlarda takdiren not ilavesi yapamayacağım için üzgünüm" diye de ekledi.
İtirazı haklı görülen öğrencileri hakkındaki görüşlerini de yazan Ertaş, "Sayın Yaşar Yılmaz, Sen zaten 80 puan yani (BB) almışsın. Her halde kağıdın yanlışlıkla(FF) lerin arasına karıştı be bu sebeple listeye yanlışlıkla (FF) olarak geçti .Notunu bu sebeple (BB) olarak düzelttim. İtiraz ettiğin için teşekkürler. Başarılarının devamını diliyorum"dedi.
Az sayıdaki haklı öğrencinin yanı sıra itirazı reddedilen öğrencilere sert çıkan Ertaş bir öğrencisine, "İtiraza utanmıyor musun ? Klasiklerden 00 puan,testlerden 55 puan aldın. Neye güvenerek itiraz ettin. Vize notun bile yok.Okuma yazma bilmeyen bir vatandaşın çözdüğü bir miras olayını çözememişsin . Hangi yüzle hukuk fakültesi diploması istiyorsun... En kötü insan bilmediğini bilmeyendir. Tanrı bu gibilerden tüm insanlığı korusun" diye karşılık verdi.
kaynak: odatv.com

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.