E-Ticaret ve İnternet Hukuku Derneği Kuruldu

\\ \\ Hiç yorum yok
İnternet'in baş döndüren bir hızla hayatımızın her alanına yayılması  kuşkusuz hukuk dünyasını da bu değişime adapte olmaya zorluyor. Uzun süreden bu yana Bilişim Hukuku, E-Ticaret Hukuku, İnternet Hukuku, Online İtibar Hukuku gibi yeni alanlar gür bir sesle konuşulmaya başlandı bu alanlarda makaleler kitaplar yazılmaya ve sertifika programları düzenlenmeye başladı.

Bu değişimler olurken Webrazzi,  E-Ticaret ve İnternet Hukuku Derneğinin kurulduğu haberini paylaştı. Herkesçe sıklıkla karşılaşılan bu alanda hukuki bakış eksikliğini bu tarz sivil toplum kuruluşlarının giderebileceğini düşünüyoruz. Kanun koyucu ile bilişim sektörü arasında kuvvetli bir bağın tesis edilmesi gerekiyor bunun için de bu gibi derneklerin sayısının artması ve kağıt üzerinde kalmaması gerekiyor.

Derneğe www.ehukukdernegi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.