İŞKUR'dan Stajyer Avukatlara 1000 TL

\\ \\ Hiç yorum yok

İstanbul Barosu ile yapılan görüşmeler neticesinde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından verilen bilgiye göre ikinci 6 aydaki avukat yanı stajını en az iki sigortalı çalışanı olan avukat veya avukatlık ortaklıklarında yapan stajyer avukatlar, İŞKUR tarafından “İşbaşı Eğitim Programı” kapsamında 160 fiili güne kadar desteklenecektir. Bu kapsamda zaruri gider olarak günlüğü 38,48 TL ve sigorta pirim gideri İŞKUR tarafından karşılanacaktır. Bu durumda cumarteside çalışılması halinde aylık 1.000 TL’ye kadar ödeme yapılabilecektir. İş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primleri de İŞKUR tarafından karşılanacaktır.

Türkiye İş Kurumu “10 Soruda İşbaşı Eğitim Programı”nı görmek için tıklayınız.

Stajyer kabul eden avukatlar ve avukatlık ortaklıkları, ekli belgelerle Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile kimi ilçelerde kurulu bulunan hizmet müdürlüklerine başvurup bilgi alabileceklerdir.

İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü ile ilçelerdeki Hizmet Merkezlerini ve iletişim bilgilerini görmek için tıklayınız.

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.
YORUMLAR.