Online İçtihat Bilgi Bankaları

\\ \\ Hiç yorum yok
Hukukçuların mesleki faaliyetlerinin ifasında en çok müracaat ettiği kaynaklardan biri şüphesiz içtihat bilgi bankaları. Sizler için ücretli ve ücretsiz online içtihat bilgi bankalarının küçük bir listesini yaptık. Tercih yaparken nitelikli içtihat çeşitliliğine ve arama arayüzünün kullanışlılığına (arama kolaylığı) bakmanızı tavsiye ederiz. Bunun için hepsinden demo talep edip belirlediğiniz konularda sistemden arama yaparak deneme yapmanız, daha doğru karar vermenize yardımcı olacaktır.

Ücretli Olanlar;
 1. Kazancı.com; Herhalde bu alanlarda ilklerdendir. Elimde bir veri yok ama en çok kullanılanlardan biri olduğunu tahmin ediyorum.
 2. Kanunum.com ; Bu alanda yeni oyunculardan. Arama kolaylığı mükemmel. Nitelikli karar çeşitliliği konusunda bir şey diyemeyeceğim onu yukarıda da belirttiğim gibi demo alarak kontrol edebilirsiniz.
 3. Legalbank.net ; Arama kolaylığı çok iyi, nitelikli karar sayısı da yeterli.
 4. Kazancihukuk.comArama kolaylığı çok iyi, nitelikli karar sayısı da yeterli.
 5. Sinerjias.com.tr
 6. Digitalmevzuat.com
 7. akip.net
 8. Legeshukuk.com
 9. Hukukturk.com
Ücretsiz Olanlar;

 1. Kararara.com ; Ücretsiz olmasını rağmen oldukça nitelikli içtihat barındırıyor.
 2. Mevzuat.adalet.gov.tr
 3. İstanbulbarosu.org.tr/ictihat

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.