Belgelerinizi Bulutta Depolayın

\\ \\ Hiç yorum yok
Avukat meslektaşların işini kolaylaştıracak "teknoloji" yazılarımıza devam ediyoruz. Bu yazımızın konusu bulut sistem ve profesyonel e-posta...
Öncelikle bulut sistemle başlayalım. Bulut sistem bilgisayarınızda kaydettiğiniz dosyalarınıza her yerden ulaşmanızı sağlar.  Örneğin adliyeye gittiğinizde akıllı cep telefonunuzdan veya baro odasındaki bilgisayarlardan sisteme giriş yaparak tüm belgelerinize ulaşabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz dosyayı çalışanınızla veya müvekkilinizle paylaşarak üzerinde birlikte çalışabilirsiniz. Paylaşılan dosyada yapılan değişiklikleri anında görebilirsiniz veya sadece görüntüleme yetkisi verip değişikliğin önüne geçebilirsiniz. 
Profesyonel e-posta ise "isim@alanadınız.com" şeklinde size özel e-posta adresidir. Kurumsal bir görüntü için olmazsa olmazlardandır. Bu hizmetleri veren bir çok yerli sistem var fakat bunlar hem bilgi güvenliği hem de teknik altyapı eksikliklerinden dolayı tavsiye etmiyorum. Size ilk olarak Google Apps for Work,One Drive'ı son olarak da ücretsiz özel e-posta hizmeti de veren Yandex'i anlatacağım.
1-Google Apps for Work; Ücretli bir uygulama aylık 5$ ve 10$ 'lık paketleri var.
Başlıca özellikleri;

  • Sınırsız Depolama Alanı (veya 5 kullanıcıdan azsa kullanıcı başına 1 TB depolama alanı)
  • Drive için gelişmiş yönetici denetimleri
  • Drive içeriği ve paylaşım için denetleme ve raporlama materyalleri
  • e-Keşif için e-postaları, sohbetleri, dokümanları ve dosyaları kapsayan Google Apps Kasası
  • Kolay arama ve farklı biçimlere aktarma olanakları
  • Şirketiniz tarafından gönderilen tüm e-postaları arşivleme
  • Veri saklama politikaları ayarlama
  • Gelen kutularında davaya yönelik bilgi muhafazası ayarlama ve uygulama
2- One drive; Yukarıdaki özelliklere hemen hemen aynı ancak artısı office 365 olması.

3- Yandex: Yandex diskle ücretsiz 10GB'lık alanınız oluyor. Ayrıca yandex kurum mail servisini kullanarak ücretsiz özel e-posta hizmetinden yararlanabilirsiniz. Kullanım kolaylığı ve ücretsiz olması avantajları. 

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.
YORUMLAR.