Zotero Programı

\\ \\ Hiç yorum yok
Zotero
Daha önce de sizlere hukukçuların işini kolaylaştıracak program ve uygulamaları paylaşmıştık. Bu yazımızda da sadece hukukçuların değil tüm makale ve tez yazanların işini kolaylaştıracak bir programı tanıtmak istiyorum; zotero.
Zotero George Mason Üniversitesince geliştirilen araştırma ve alıntı kaynaklarını toplamak ve yönetmek için kullanılan, açık kaynak ve özgür bir kaynakça yönetimi yazılımı. Zotero, Firefox ve Chrome tarayıcısına bir eklenti olarak kurularak kullanılmaktadır. Zotero İnternet üzerinde gezinti yaparken akıllı içerik tarama sistemiyle gezdiğiniz içeriği basit bir şekilde veritabanınıza kaynakça olarak alabilmenizi sağlar. Bu içerik sanal bir kütüphanedeki bir kitap olabildiği gibi, çevrim içi bir belge ve hatta bir video bile olabilir. Zotero, APA gibi istediğiniz bir çok formatta kaynakçanızı otomatik düzenliyor. Örneğin bir kitabın yazar, yayın evi, yayın tarihi gibi bilgilerini bir tıkla kaynakçaya ekleyebiliyorsunuz. Ancak bunun için eser bilgilerini paylaşan internet sitelerine ihtiyacınız var bunlardan bir kaç örnek vermek gerekirse;

  • Google Kitap
  • Amazon
  • Babil
Programı ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz.

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.
YORUMLAR.