Dev Hukuk Şirketleri Birleşti

\\ \\ Hiç yorum yok
Hukuk sektörü Dünyada ve tabi buna bağlı olarak Türkiye'de kabuk değiştiriyor. Artık devasa hukuk şirketleri doğuyor. Bunlar bırakınız ulusal bazda uluslararası birleşmelere imza atıyor. İşte bir örnek The American Lawyer'ın 22 Ocak 2015 tarihli haberi;

Uluslararası hukuk bürosu Amerikan Dentons ve Asya'nın en büyük hukuk bürosu Çinli Dacheng birleşmeye karar verdi. Herşeyin planlandığı gibi ilerlemesi halinde, iki bürodan 68 ortak avukatın katılacağı bir törenle imzanın atılacağı belirtiliyor.  Bütünleşmenin tamamlanmasının da 90 gün kadar süreceği düşünülüyor. Ayrıca şirketler kendi genel kurullarında birleşmeye onay vermiş durumda.
Birleşmenin gerçekleşmesi halinde bu yeni firmanın yaklaşık 6600 avukatı olacak , böylece 4245 avukatla dünyanın en büyük bürosu olan Baker & McKenzie'yi geçmiş olacak.
Kaynak:http://www.americanlawyer.com/id=1202715772786/Dentons-and-Chinas-Dacheng-Poised-for-Historic-Union

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.
YORUMLAR.