E-Vekalet Pulu

\\ \\ Hiç yorum yok

Hala daha adliye koridorlarında baro odası arayıp baro pulu alan, maliye veznesinde vekalet harcı için sıra bekleyen, cevap ve vekalet dilekçesini vermek için kalem kalem dolaşan ve hatta ön büroda sıra bekleyen meslektaşları görüyoruz. Lütfen artık teknolojiyi kullanalım aksi taktirde bu zaman ve para kaybı demek, bunların hepsini ofisten bir tıkla yapmamız mümkün. Barolar birliği bunun nasıl yapılacağını aşağıda ayrıntılı bir şekilde açıklamış. İşte o açıklama;


UYAP üzerinden dava açma, evrak gönderme işlemlerinin mümkün hale gelmesi ve avukatlar tarafından yoğun olarak kullanılması ile vekaletname ve yetki belgelerine yapıştırılması zorunlu olan VEKALET PULU; Türkiye Barolar Birliği ve Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Merkezinin ortaklaşa geliştirdiği teknik çalışma kapsamında, 24.04.2013 tarihinden beri, meslektaşlarımızın kullanımına açıktır.
Ayrıntılı bilgi için ; http://barobirlik.org.tr/Detay18353.tbb

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.
YORUMLAR.