Özyeğin Üniversitesi Hukuk Yüksek Lisans Programı

\\ \\ Hiç yorum yok
Yüksek Lisanstan ilk mezunlarını veren Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi bu dönem de Altunizade kampüsünde eğitim vermeye devam ediyor. Başvurular 1 Ekim 2014 tarihine kadar uzatılmıştır. 

Program Özel Hukuk ve Kamu Hukuku olmak üzere iki ana bölümden oluşmaktadır. Tezli yüksek lisans programının amacı, konusunda uzman ve deneyimli hocalar eşliğinde sağlık hukuku, spor hukuku ve enerji hukuku gibi üzerinde az tartışılmış ancak güncel hukuk konuları hakkında detaylı ve çok yönlü bilgi sahibi olan, pratik ve teoriyi bir araya getirebilen hukukçular yetiştirmektir.
Bu amaca ulaşabilmek için üniversite bünyesindeki hocalara ek olarak belirtilen alanlar üzerine çalışan üstün nitelikli öğretim üyeleri ve hukukun mesleki uygulamalarında etkili profesyonellerden oluşan çok geniş bir akademik kadroya yer verilmektedir.
Programın 2+1 yıllık toplam ücreti 17.500 TL olan yüksek lisans eğitimi ile Özyeğin Üniversitesi’nin tüm imkanlarından faydalanmak da mümkün. Bu kapsamda hukuk fakültesi tarafından gerçekleştirilen tüm sertifika programları yüksek lisans öğrencileri için ücretsiz olurken Çekmeköy’deki kampüsün kütüphanesi de her zaman erişime açık. Program ayrıca Üniversitede bünyesindeki tüm hocalardan etkili ve düzenli danışmanlık alma fırsatı da sunuyor.

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.
YORUMLAR.