VI. Enerji Piyasaları ve Hukuku Sertifika Programı

\\ \\ Hiç yorum yok
Sertifika Programı dersleri 30 Mart 2014 tarihli yerel seçimler sebebi ile (bir gün önce) 28 Mart 2014 Cuma günü başlayacaktır. ayrıntılı ders programı yakında yayınlanacaktır.

Özelleştirilen ve regülasyona tabi tutulan enerji piyasalarının değişen hukuki yapısını bilen ve uygulamada karşılaşılan sorunlara çözüm üretebilen uzman hukukçu ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Enerji piyasasında yer alan şirketlerin çalışanları ve yöneticileri ise piyasanın isleyişi ve tabi olduğu kurallar konusunda bilgi eksikliği yaşayabilmektedirler. Ulusal ve uluslararası alanda talep edilen Enerji Hukuku uzmanı ihtiyacını gidermek ve enerji alanında çalışan şirketleri piyasanın isleyişi hakkında bilgilendirmek amacıyla Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından, EPDK yetkililerinin ve konunun uzmanı hukukçuların ve mühendislerin katılımıyla Enerji Piyasaları ve Hukuku sertifika programı düzenlenmektedir. Programda, enerji piyasalarında yaşanan Ceza Hukuku, İdare Hukuku, Medeni Hukuk ve Ticaret Hukuku'na ilişkin sorunlar Yargıtay ve Danıştay kararları ışığında incelenecektir.


Konu BaşlıklarıEnerji Piyasalarında Düzenleyici Yapı
Enerji Piyasalarına İlişkin Genel Kavramlar: Ekonomik Analiz-Liberalleşme-Regülasyon
Elektrik Piyasası - İşleyişi ve Güncel Sorunlar
Yenilenebilir Enerji
Petrol ve LPG Piyasası - İşleyişi ve Güncel Sorunlar
Doğalgaz Piyasası - İşleyişi ve Güncel Sorunlar
Enerji Lisanslarının Tabi Olduğu Hukuki Esaslar
Enerji Projelerinde Ortaklıklar ve Projelerin Finansmanı
Enerji Piyasaları ve Rekabet Hukuku
Enerji Sektöründe Projelerin Finansmanı
Enerji Alanında Özelleştirmeler
Enerji Hırsızlığı ve TCK
Enerji Yatırımlarında Uyuşmazlık Çözümü
Nükleer Enerji
Enerji Ticareti ve Organize Piyasalar
Enerji ve Çevre
EPDK’nın Yaptırım Usulü ve Denetimi

Programın Hedef Kitlesi
Enerji Hukuku alanında uzmanlaşmak isteyen avukat, mühendis, stajyer avukat ve hukuk fakültesi örgencileri; enerji piyasasında faaliyet gösteren şirketlerin yöneticileri ve çalışanları ile konuyla ilgilenen tüm meslek grupları.

Program Tarihi
Program 23 Mart - 13 Nisan 2014 tarihleri arasında 3 hafta sonu (Cumartesi ve Pazar) sürecektir.
Kaynak: Özyeğin Üni. web sitesi
Uyarı: Güncel bilgileri kaynak web sitesinden kontrol ediniz.

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.
YORUMLAR.