Hukukçular İçin Mobil Uygulamalar ve Bilgisayar Yazılımları-1

\\ \\ Hiç yorum yok
Son zamanlarda hukuk sektörünün gelişmesiyle yazılım firmaları hukuk bürolarına özel yazılım çözümleri yapmaya başladır. Bu yazılım sistemleri içtihad ve mevzuat programları, dava ve icra programları ve bu ikisini birleştiren programlar şeklinde piyasaya  sunuldu. Şimdi bu programlara bulut teknelojisi eklenerek telefondan ve internetin olduğu her yerden ofis belgelerine ulaşabileceğiniz sistemler geliştirildi. Hukukçuların işini kolaylaştıran bu yazılımları ele alacağımız bir yazı serisinin ilkini okuyorsunuz. Bu ilk yazımızda Android telefonlar ve iphone için geliştirien hukuk mobil uygulamaları tanıtacağız.

 1. Uyap mobil Uygulama: İlk olarak Adalet bakanlığının geliştirdiği uyap uygulamasına değinmek istiyorum. Bu uygulama hem android hem de İOS telefonlarda çalışıyor. Uyap mevzuat programındaki tüm mevzuat ve içtihada ulaşılabiliyor. İndirmek için; Appstore T.C Adalet Bakanlığı - UYAP Mobil Mevzuat - https://itun.es/i66L7sS #iTunes Google Play : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spexco.flexcoder.adalet.mevzuat.activities
 2. Barolar Birliği Uygulaması :
  Bu uygulama ile;-TBB ile ilgili haberlere ve yayınlanmış duyurulara çok hızlı erişebilir ve görüntüleyebilirsiniz.
  -Baro Levhası seçeneği ile, avukat ve stajyer avukat sorgulamalarını kolaylıkla yapabilirsiniz.
  -Vekalet ücreti, faiz hesaplamaları gibi hesaplama işlemlerini çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  -BaroKart Numaranızı kullanarak, bakiyenizi sorgulayabilir, baro cüzdanınızı seçerek hesap özetinizi görüntüleyebilir, tahsilat yapılacak kredi kartı bilgilerinizi girerek kredi yükleyebilir ve KGS Kayıtlarınızı işlem tarihi ve saati bazında inceleyebilirsiniz. Hem Android hem de İOS da yüklenebiliyor.
 3.  Bunun yanında Muhtelif kanunların uygulamaları var apple store da bunlar genellikle ücretli  Google Play de ise ücretsiz.
 4. Adliye Kılavuzu :  Avukatlar için gerçekten çok faydalı bir uygulama devasa adliye binalarında yolunuzu kaybetmemek için gerekli. Eksi yanları, sadece İOS da çalışması ve sadece İstanbul Adliyesi olması.
 5. Adliye Rehberi: Avukatlar için diğer bir adliye programı da "adliye rehberi". Kartal, İstanbul ve Bakırköy Adliyeleri var. Eksi yanı ise sadece Android telefonlara yüklenebilmesi...
 6. Cam Card Free  : Avukatların mesleki hayatlarında en çok yaptıkları şeylerden biri de kartvizit alışverişidir. Bu kartvizitler birikir ve bir çoğunu lazım olduğunda bulamazsınız. Cam Card uygulaması ile yapmanız gereken tek şey aldığınız kartviziti telefonunuza okutmak, uygulama tüm bilgileri "kişilere" otomatik olarak yüklüyor. Böylece kartvizitleri sanal ortamda depolamış oluorsunuz. Uygulamanın ücretsiz sürümü var android ve ios işletim sistemli telefonlarda çalışıyor.
Bu konuyla ilgili diğer yazımız için tıklayın..

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.
YORUMLAR.