Türkiye'nin ilk tıp hukuku yüksek lisans programı açıldı

\\ \\ Hiç yorum yok
Türkiye'de bir ilk olan program tezli ve tezsiz iki ayrı programdan oluşuyor. Tezli programa 8 öğrenci alınırken, yabancı dil ve ALES notlarının 65 olması gerekiyor. Tezli programa sadece tıp ve hukuk fakülteleri mezunları katılabiliyor.

Tezsiz programa ise 25 öğrenci alınacak. Yabancı dil ve ALES şartı bulunmuyor. Bu programa 4 yıllık herhangi bir fakülte mezunları katılabilecek.

Programın koordinatörlüğünü yürüten İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Hukuku Araştırmaları Birimi yöneticisi ve Medimagazin yazarı Prof. Dr. Dr. h.c. Hakan Hakeri, programda tıp hukukuna giriş, tıpçılar için hukuka giriş, hukukçular için tıbba giriş, hukukçular için tıbbi terminoloji, tıp ceza hukuku, adli tıp ve hekim hatalarına yaklaşım, tazminat sorumluluğu, tıp hukuku ve insan hakları sorunları gibi derslerin yer alacağını söyledi.

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.
YORUMLAR.