Hukuk Yüksek Lisans Rehberi-2

\\ \\ Hiç yorum yok
ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ
Özyeğin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, 2013 yılı Eylül ayı itibarı ile Kamu Hukuku ve Özel Hukuk alanında tezli yüksek lisans programları açılmaktadır.
 
Ayrıca bu alanlar altında, özel bir alanda uzmanlaşmak isteyenler için alt modül olarak Sağlık Hukuku, Enerji Hukuku ve Spor Hukuku alanında Yüksek Lisans yapmak olanaklıdır.

Programlar Hukuk Fakültesi mezunu olmayanlara da açıktır. Programlar Özyeğin Üniversitesi’nin kadrolu öğretim üyeleri ile diğer üniversitelerin seçkin öğretim elemanları tarafından verilecektir. Bir programın açılabilmesi için en az 8 kişinin kaydolması şarttır.

Başvuruların en geç 07 Ağustos 2013 tarihine kadar ilgili sorumlulara yapılması gerekmektedir.

Hukuk Yüksek Lisansına kayıtlı öğrenciler yıl boyu düzenlenen tüm Hukuk Fakültesi Bilimsel Etkinliklerinden ücretsiz olarak yararlanmaktadır.

Programlara kabul koşulları hakkında bilgi almak için Sevda İşci ile bağlantı kurabilirsiniz.

Programların ücreti, ders ve tez dönemlerini kapsayacak şekilde 3 akademik yıl için KDV dâhil 16.000 TL olarak belirlenmiştir. Öğrenim ücreti güz ve bahar dönemi başlarında 8.000 TL olarak ödenir

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
Sevda İşçi

Yazar Notu: Özyeğin son zamanlarda iyi çıkış yapan ve arkasında güçlü bir sermaye olan gelecek vaadeden bir üniversite.Sağlık Hukuku, Enerji Hukuku ve Spor Hukuku alanında alt modüllerin oluşturulması diğer bir artı. Ayrıca yukarıdaki numaraya bayram tatili dahil ulaşabilir ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bilgi Üniversitesi
Program, geleneksel kamu hukuku - özel hukuk ayırımı yerine, günümüz dünyasının iki temel ekseni olarak nitelendirilebilecek "Ekonomi Hukuku" ve "İnsan Hakları Hukuku" alanları üzerinde yapılandırılmıştır. Öğrencilerin, birbirinden bağımsız derslerden oluşan bu iki ders programından birini tercih etmesi zorunludur.
Öğrencilerimiz Bilişim ve Teknoloji Hukuku Yüksek Lisans, İşletme (MBA), Uluslararası Finans Yüksek Lisans, Finansal Ekonomi Yüksek Lisans, Muhasebe ve Denetim Yüksek Lisans, İşletme (Organizasyon-Yönetim), Kamu Hukuku ve Özel Hukuk doktora gibi Üniversitemiz yüksek lisans ve doktora programlarından da ders alabilir. Ancak kayıtlı olunan program dışındaki bir programdan, Yüksek Lisans Eğitim Yönetmeliğinde belirlenen sınırlar çerçevesinde ders veya derslerin alınabilmesi Hukuk Yüksek Lisans Program Direktörü'nün onayıyla mümkündür.
Hukuk yüksek lisans programı (Ekonomi Hukuku ve İnsan Hakları Hukuku), öğrencilere, "tezli" ve "tezsiz" olmak üzere iki tür yüksek lisans seçeneği sunmaktadır. Bu programların kredi yükleri farklı olmakla birlikte sunulan dersler açısından herhangi bir ayırım gözetilmemiştir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için derslere ek olarak tezli yüksek lisans programında, bilimsel kriterlere uygun bir tezi, tezsiz yüksek lisans programında ise daha dar çerçevede hazırlanan ve yine bilimsel kriterlere uygun bir dönem projesini oluşturulan jüri önünde başarı ile savunmaları gerekmektedir. Tezli yüksek lisans programına kabul edilecek olan öğrencilerin özgeçmişlerinin akademik açıdan üstün özellikler göstermesi beklenir.
Dersler, hafta içi 18:00-21:00 ve Cumartesi günü 10.00-13.00 ve 14.00-17.00 saatleri arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü'nde yapılacaktır. Ders kontenjanları sınırlıdır. Hukuk Yüksek Lisans Programı'nda adı İngilizce olan dersler dışındaki dersler Türkçe verilmektedir.
Yazar Notu: Bilgi üniversitesi hukuk yüksek lisans en iyilerden bir tanesi diyebiliriz. Ancak tek dez avantajı diğerlerine nazaran yüksek ücreti... 22.500 TL

Medipol Üniversitesi
Sağlık Hukuk Yüksek Lisans Programı tercih edilebilir fiyatı da oldukça uygun.
Ayrıca ilanda  "Kamu Hukuku ve Özel Hukuk alanlarında üniversitenin göstereceği uygulamalara/pratiklere/çalışmalara tam zamanlı katılmayı taahhüt eden belirli sayıda öğrenci, burslu olarak alınabilecektir." ibaresi var.

İstanbul Ticaret Üniversitesi

Fiyatı uygun olmakla birlikte vakıf üniversiteleri arasında daha kıdemli diyebiliriz. Fiyatı uygun ayrıca İstanbul Barosu üyelerine %25 indirim yapılıyor. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilir. http://www.iticu.edu.tr/tr/Sayfa/Akademik/Enstituler/SosyalBilimlerEnstitusu/Bolumler/OzelHukuk

Okan Üniversitesi
 Fiyatı en uygun program diyebiliriz. 13.500TL - TEZSİZ, 15.500TL - TEZLİ %8 KDV dahil değildir.İstanbul Barosu ile yapılan işbirliği kapsamında tüm Avukat ve Stajyer Avukatlara karşılıksız eğitim burs imkânı tanınmak suretiyle, program ücreti 9.000.-TL (KDV Dâhil) olarak uygulanmaktadır.Program ücreti ödemelerinde kredi kartına taksitlendirme imkânı bulunmaktadır.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi
Burada sadece Uluslararası Ticaret Hukuku yüksek lisans programı var. İstanbul Barosu’na kayıtlı ve stajyer avukatlara % 50 burs verilecektir. Burs sonrası eğitim ücreti: 10.530 TL (KDV dahil)

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.
YORUMLAR.