HAKİM VE SAVCILARIN SİLAH AKINI

\\ \\ Hiç yorum yok
Özellikle doğuda görev yapan hakim ve savcıların hayati tehlikesi, Adalet Bakanlığı'nı harekete geçirmişti.. Bakanlık tüm hakim ve savcıların silahları yarı fiyatına edinebilmesi için firmalarla anlaştı..

Bu adımın ardından adeta başvuru akını başladı.. 12 bin hakim ve savcıdan 10 bine yakını silah almak için başvuru yaptı..

Bu yüksel katılım hakim ve savcıların tartışma platformu adalet.org'da da masaya yatırıldı.. Dikkati çeken bir not ise, Trabzon'da görev yapan bir savcıdan geldi..

Savcı, "ilgi beklenenin üzerinde olmuş, kampanyaya katılan tüm meslektaşlarımın silahlarını bayram, düğün gibi iyi günlerde kullanmalarını dilerim" dedi..

"silahınızı düğünde kullanın" temennili bu not, savcılar arasında tartışmalara yol açtı.. Bir savcı, "Bir hafta önce düğün yerinde maganda kurşunu ile ölen bir gencin otopsisini ve olay yeri incelemesi yapmış biri olarak bu dileğe katılmıyorum" dedi.. Pek çok savcı da benzer tepkiler verdi..

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.
YORUMLAR.