Avrupalı Genç Türk Hukukçularına Ankara'da Eğitim İmkanı

\\ \\ Hiç yorum yok

Avrupa'da çalışan Türk kökenli genç hukukçular uçak dahil tüm masrafları Türk adalet Bakanlığınca karşılanacak bir programla 11 gün Ankara'da eğitilecek.

Avrupa'da çalışan Türk kökenli genç hukukçular uçak dahil tüm masrafları Türk adalet Bakanlığınca karşılanacak bir programla 11 gün Ankara'da eğitilecek. İsviçre ve Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan Türk kökenli genç hukukçulara Türk hukuk sistemiyle, uluslararası hukuk ve mukayeseli hukuk konularında dersler verilecek.
Adalet Bakanlığı Avrupa'da yetişmiş ikinci kuşak genç Türk hukukçulara tatil gibi eğitim programı hazırladı. Uçak dahil tüm masrafların bakanlıkça karşılanacağı program 10-19 Eylül tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilecek. Eğitim dili Türkçe olacak olan program için son başvuru tarihi 15 Ağustos olarak belirlendi. İsviçre ve Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan Türk kökenli genç hukukçulara Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve tobb Üniversitesi Hukuk Fakültelerinin öğretim üyeleri Türk hukuk sistemiyle, uluslararası hukuk ve mukayeseli hukuk konularında dersler verecek. Bakanlıktan yapılan konu ile ilgili açıklamada, şöyle denildi:
"Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan genç hukukçularımızın hukuk deneyimlerinin artırılmasına yönelik olarak bir Uluslararası Hukuk ve Mukayeseli Hukuk Eğitim Programı düzenlenmesi planlanmıştır. Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve tobb Üniversitesi Hukuk Fakültelerinin de iştirakiyle ortaklaşa düzenlenecek olan eğitim programı 10–19 Eylül 2012 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilecektir. Programın eğitim dili Türkçe olacaktır. Eğitim Programı, Avrupa Birliği ülkelerinde ikamet eden ve bu ülkelerde bulunan hukuk fakültelerinde lisansını veveya yüksek lisansını tamamlamış ya da bu ülkelerde hukuk alanında doktora eğitimine devam eden; 1975 yılında veya daha sonraki yıllarda doğmuş bulunan; T.C. vatandaşı veya kaybettirme halleri dışında vatandaşlıktan çıkmış olan kişilerin başvurularına açıktır. Program süresince 11 gün boyunca konaklama, planlanan her türlü faaliyetlere katılım ve gidiş-dönüş uçak biletleri dahil olmak üzere ulaşım giderleri Başkanlığımız tarafından karşılanacaktır. Katılımcılara ayrıca herhangi bir ek ödeme yapılmayacaktır."
SGT(AÖ/İD)

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.
YORUMLAR.