Hukuk Yüksek Lisans Rehberi-1

\\ \\ Hiç yorum yok
Üniversiteye yeni girecek olanların tercih heyacanı devam ederken bir yandan da mezun olanların yüksek  lisans başvuru süreci başladı.Sizlere ilk olarak vakıf üniversiteleri hukuk yüksek lisans programlarının bir derlemesini yaptım.Ancak şunu hemen belirtmeliyim ki vakıf üniversitesinde 20.000 TL ye yüksek lisans yapmak yerine şartları biraz daha zorlayarak yurt dışında yüksek lisans yapmak çok daha mantıklı gözüküyor. Tabiki tercih sizin. Yurt dışındaki hukuk yüksek lisans programlarıyla alakalı ayrıntıllı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.Şimdi Vakıf Üniversitelerinden derlediğimiz hukuk yüksek lisans programlarına geçelim;


İstanbul Şehir Üniversitesi


Kısa süre önce kurulmasına rağmen adından söz ettirmeye başladı.Tabi bunda arkasında Bilim ve Sanat vakfı gibi güçlü bir kurucusu olmasının katkısı büyük.Şehir Üniversitesinde Kamu ve Özel Hukuk yüksek lisans programları var. Akademik Kadrosu hiç te fena sayılmaz Ergun Özbudun ve Serap Yazıcı gibi iyi hukukçuları bünyesinde barındırıyor.


Öğrenim Ücreti: 15.000 TL’dir.Kamu Hukuku ve Özel Hukuk Yüksek Lisans Programlarında öğrenim gören kamu çalışanlarına % 30 indirim yapılacaktır.
Başvuru şartlarına buradan ulaşabilirsiniz.


İstanbul Kültür Üniversitesi


Kültür Ünivesitesi Vakıf ünivversiteleri arasında hatırı sayılır bir geçmişi olan üniversite.Hukuk Fakültesi 1999 da kurulmuş ve oldukça güçlü bir kadrosu var. Bu kadar profesörü kadrosunda bulundurabilen nadir fakültelerden biri.Özel ve Kamu Hukuku yüksek Lisans ve Doktora programları var.
Ücret: 17.800 TL burs ve ayrıntılar için buraya bakabilirsiniz.
Başvuru koşulları: özel hukuk , kamu hukuku


İstanbul Bilgi Üniversitesi


Bilişim ve Teknoloji Hukuku , Ekonomi hukuku ve İnsan hakları hukuku alanında yüksek Lisans Programları var..
Bilişim ve Teknoloji Hukuku;
Ücret: 19.400 TL (Ayrıntılar için bkz.) 
Başvuru koşullarına buradan ulaşabilirsiniz.
Ekonomi Hukuku ;
Ücret: 19.400 TL (Ayrıntılar için bkz.)
Başvuru koşullarına buradan ulaşabilirsiniz. 
İnsan Hakları hukuku;
Ücret:10.000TL (Ayrıntılara bkz.)
Başvuru koşullarına buradan ulaşabilirsiniz. 


 Özyeğin Üniversitesi


Özyeğin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, 2012 yılı Eylül ayı itibarı ile Kamu Hukuku ve Özel Hukuk ve ayrıca alt modül olarak Sağlık Hukuku, Enerji Hukuku ve Bilişim Hukuku gibi yeni hukuk alanlarında tezli yüksek lisans programları açılmaktadır. Bir program veya modülün açılabilmesi için en az 8 kişinin kaydolması şarttır. Programlar Hukuk Fakültesi mezunu olmayanlara da açıktır.


Ücret: 16.000 TL
Başvuru koşulları ve burs imkanlarına buradan ulaşabilirsiniz.


Kadir Has Üniversitesi
Özel ve Kamu Hukuku yüksek lisan programları var. Özel Hukuk için buradan , Kamu hukuku için ise buradan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.


İstanbul Ticaret Üniversitesi


Ön kayıt ücreti :120 .00 TL KDV dahil
Ders başına öğretim ücreti : 1150.00 TL KDV dahil
Bitirme Projesi ücreti : Ders başına eğitim ücreti
Tez ücreti : 2 ders ücreti
Öğrencilik kayıt ücreti ( her yarıyıl ve tez ek süresinde ) : 120.00 TL KDV dahil
Özel Hukuk , Kamu Hukuku , Uluslararası Ticaret ve Avrupa Birliği Hukuku


Nöbetçi Hakim (Hukuk blogu)Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.
YORUMLAR.