Hukuk öğrencileri isyanda!

\\ \\ Hiç yorum yok
Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin sosyal paylaşım sitesindeki “Gece ders mi olur” isyanından sonra cuma gecesi de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri eylem yaptı.

Öğrenciler, önceki gece aynı saatte, okulun ağır sınav sistemini, yanlış sınav tarihleri verilmesini ve dekanlığın iddiaya göre tepkisiz kalmasını, Twitter’a taşıdı.

Rektörlüğe verdikleri dilekçelere, “Buna dekanlık bakıyor”, dekanlığa giden dilekçelerdeyse “Öğrenci İşleri Bürosu’na gidin’ cevabını alan hukuk öğrencilerinin “İstanbul Hukuk adalet istiyor” eylemi, büyük ilgi gördü. Öğrencilerin eylemi bir anda, Twitter’da “trend topic” yani günün en çok konuşulan ikinci konusu oldu.

ÜNLÜLERDEN DESTEK GELDİ
Öğrencilerin şikâyetlerini yazdığı Twitter’a, Gülse Birsel de destek verdi. Birsel, “Yarın adalet dağıtacak insanlar bu duruma düşürülmemeli” dedi.

Tiyatro sanatçısı Levent Üzümcü de “Bahsi geçen İstanbul, İstanbul Üniversitesi’dir. Sınır tanımayan fevrilere duyurulur” diye mesaj yazarak eylemi destekledi.

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.
YORUMLAR.