Avukat ücretlerinin artırılaması için kanun teklifi

\\ \\ Hiç yorum yok
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Ceza Muhakemesi Kanunu’ndaki düzenlemeler çerçevesinde barolarda kurulan CMK Merkezleri’nde görev yapan avukatların ücretlerinin artırılması için kanun teklifi verdi.

Tanrıkulu, Ceza Muhakemesi Kanunu’nda değişiklik yapan kanun teklifini, TBMM Başkanlığı’na sundu.

Teklife göre, barolar tarafından tayin edilen müdafilere, her yıl Türkiye Barolar Birliği’nce hazırlanan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi’nde belirlenen ücret, defterdarlıklarca ödenecek.

Bu hizmetin gerçekleştirilmesi sırasında yapılan giderler ile hizmetler karşılığı ödenen ücretler, her türlü vergi, resim ve harçtan muaf tutulacak.
 Teklifin gerekçesinde, Ceza Muhakemesi Kanunu’ndaki düzenlemeler çerçevesinde barolarda kurulan CMK Merkezlerinin, vatandaşların en kısa sürede müdafilik hizmetinden yararlanmasını sağladığı anımsatıldı.

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.
YORUMLAR.