Adli Tatil 1 Ağustos'ta!

\\ \\ Hiç yorum yok
Anayasa Mahkemesi, adli tatilin 20 Temmuz'da başlayıp 31 Ağustos'ta sona ermesine ilişkin düzenlemeyi iptal etti. Adli tatil, 1 Ağustos'ta başlayacak. 
CHP, 650 sayılı Adalet Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararname'nin bazı hükümlerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle AnayasaMahkemesi'nde dava açmıştı. 
Davayı esastan görüşen AnayasaMahkemesi heyeti, KHK ile ilgili incelemesini, ''KHK hükümlerinin, Yetki Kanunu kapsamında olup olmadığı'' ve ''Anayasa'ya aykırılık'' durumu yönünden inceledi. 
KHK'nın tümünün iptal istemini reddeden Yüksek Mahkeme heyeti, adli tatilin başlangıcını 1 Ağustos'tan 20 Temmuz'a çeken maddelerinde aralarında bulunduğu 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 18, 21, 22, 23, 24 ve 25. maddelerini Yetki Kanunu kapsamına girmediğinden iptal etti.
AA

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.
YORUMLAR.