Hakim ve savcı adaylarına iyi haber

\\ \\ Hiç yorum yok
Hakim ve savcı adaylarının hazırlık eğitim dönemi 4 aydan 3 aya indirildi.
Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adayları İle İdari Yargı Hâkim Adaylarının Meslek Öncesi Hazırlık ve Son Dönem Eğitimlerinin Yaptırılmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Yapılan değişikliğe göre, hazırlık eğitim dönemi 4 aydan 3 aya indirildi. Değişiklikle yönetmeliğin 6. maddesi şöyle oldu:
“MADDE 6 – Hazırlık eğitim dönemi üç ay süreli olup, adli yargı hâkim ve savcı adayları ile idari yargı hâkim adayları için ayrı ayrı olarak Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yaptırılır. Meslek öncesi eğitim, kural olarak hazırlık eğitim dönemi ile başlar.”
Yönetmeliğe bir de geçici madde eklendi. Bu maddeye göre, “Haklarında 4954 sayılı Kanunun Geçici 11. maddesinin uygulanmasına karar verilen adli yargı hâkim ve savcı adayları ile idari yargı hâkim adayları için bu yönetmelikte öngörülen eğitim süreleri, son eğitim dönemi hariç olmak üzere yarı oranında indirilecek ve hazırlık eğitim dönemi konuları Yönetim Kurulu tarafından buna göre yeniden belirlenecek”
ANKA

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.
YORUMLAR.