Diji Hukuk Programı başladı...

\\ \\ Hiç yorum yok
Shiftdelete.net Bilişim hukukuna ilişkin olarak İrem Laçin ve Şebnem Ahi'nin hazırlayıp sunduğu programı yayına aldı.İlk bölümün içeriği aşağıdaki şekilde...

Türkiye ve dünyada bu hafta öne çıkan dijital haberler neler, bu haberlerle ilgili merak ettiğiniz hukuki problemler ve değerlendirmeler burada.

26/06/2012 22:31
DijiHukuk'un bu bölümünde haftalık dijital bültenin yanı sıra Müyap ve erişim engelleme kararlarını, sahte profil davalarını ve duruşmada mahkemenin Twitter kullanımını yasaklaması konularını hukuken değerlendirdik.
Bölümün içeriği
1. Skype, Etiyopya'da yasaklandı. Haberleşme özgürlüğü kısıtlandı.
2. Ransomware kabusu geri döndü. Şirketlerin verileri hacklenip, satılıyor.
3. Güney Kore'de oyun içi ticareti yasaklandı ve gençler için oyun oynama saatleri hükümetçe kısıtlandı.
4. ACTA, Avrupa Parlamentosu Ticaret Komisyonu tarafından reddedildi.
5. Rusya'nın Facebook'u VKontakte sitesi,Müyap tarafından kapatıldı. Müyap'ın erişime engelleme kararları ve telif hakkı sorunu.
6. Şarkıcı Zeynep Mansur, adına açılan sahte profiller nedeniyle Savcılığa başvurdu. Sahte profil hesabı açmak suç mudur? Türkiye ve dünyada durum.
7. Oda TV duruşmasında Twitter kullanımı yasaklandı. Dünyadan örnekler ve hukuki değerlendirme.
Biz Kimiz?:
İrem Laçin: Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun, fakülte yıllarında Bilişim Hukuku ile tanışıp kaynaşmış stajyer avukat, neşeli insan.
iremlacin@gmail.com, www.twitter.com/irotu
Şebnem Ahi: Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun, İstanbul Barosu üyesi Bilişim Avukatı. Kolaj ruhlu insan.
sebnem@hukukcu.com, www.twitter.com/sebnemahi
:: İlk bölümümüzü nasıl buldunuz?
Yazan: Yusuf Canpolat
SDN - ShiftDelete.Net

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.
YORUMLAR.