AB hukuk düzeninin güncel meseleleri Yeditepe Üniversitesi'nde tartışılacak

\\ \\ Hiç yorum yok

27 Haziran 2012 tarihinde 14.00-17.30 saatleri arasında İKV, Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği (ELFA) ve Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi işbirliğinde düzenlenecek olan panelde AB hukuk düzeninin güncel meseleleri uzmanlar tarafından ele alınacaktır. Panelde, İKV Başkanı Prof. Dr. Halûk Kabaalioğlu ve Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurcan Baç'ın yanısıra ELFA Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Reiner Schulze, Groningen Üniversitesi ve Avrupa Koleji öğretim üyesi Prof. Dr. Gormley, Strasbourg Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Direktörü Prof. Dr. Klebes-Pelissier, Madrid Juan Carlos III Üniversitesi ve Barcelona Otonom Üniversitesi Hukuk Fakülteleri Dekanları yer alacaktır.

28 Haziran 2012 tarihinde 9.30-12.30 saatleri arasında AB Ülkelerinde Sağlık Hukukunun Güncel Sorunları başlıklı bir uluslararası seminer düzenlenecektir. Jean Monnet St. Etienne Üniversitesi, İstanbul Barosu ve Yeditepe Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen bu sempozyumda uluslararası alanda dağıtım anlaşmaları, Türkiye ve AB'de hasta hakları, AB'de sağlık ürünlerinin serbest dolaşımı, sağlık politikaları, sağlık hukuku uygulamaları gibi konular uzmanlarca ele alınacaktır.

St. Etienne Jean Monnet Üniversitesi'nden Prof. Dr. Malik Laazouzi, Doç. Dr. Natacha Vigne, Doç.Dr. Beatrice Espesson-Vergeat ve Doç. Dr. Mouna Moungache ile birlikte Prof. Dr. Hakan Hakeri ve Av. Halide Savaş bu konuları inceleyen sunumlar yapacaktır.

27 ve 28 Haziran 2012 tarihlerinde düzenlenecek olan panel ve sempozyum programları TOBB Plaza binasında gerçekleştirilecektir. Toplantılar hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için 0212 2709300 numaralı telefondan Zuhal Yılmaz ile temas kurulabilir.

www.abhaber.com, 26-06-2012 10:28 (TSİ)

Ehukuk.org; Türkiye ve dünyadan hukuk alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği Türkiye’nin en popüler hukuk blogu'dur. Nöbetçi Hakim adıyla kurulan blog, 2013 yılından itibaren ehukuk.org olarak yayınlarına devam etmektedir. Gönüllü hukukçu editörler tarafından hazırlanır.

Benzer yayınlar.
YORUMLAR.